“Qo’qon-1912” jamoasiga Antidoping qoidabuzarlik turlari, talim-uznada.uz va dori-uznada.uz platformalaridan foydalanish mavzularida seminar o’tkazildi
20.03.2025
Bugun “Qo’qon-1912” jamoasi a’zolari uchun “Antidoping ta’limoti”, Antidoping qoidabuzarlik turlari, talim-uznada.uz va dori-uznada.uz platformalaridan foydalanish mavzularida seminar o’tkazildi.
Mazkur seminarni O’zbekiston Milliy antidoping agentligi Axborot, ta’lim va targ’ibot bo’limi boshlig’i – Xumoyun Omonov, O’zbekiston milliy antidoping agentligi Axborot, ta’lim va targ’ibot bo’limi mutaxassislari olib bordi.
2025 yildan boshlab Milliy antidoping agentligi tomonidan talim-uznada.uz  platformasidan foydalanish va maxsus sertifikatni olishi va shundan so’ng musobaqalarga ruxsat berilish talabi joriy  qilingan. Shuningdek, xalqaro musobaqalarda ishtirok etadigan sportchilar ADEL platformasidagi o’quv kursni yakunlab sertifikat olishi kerakligi tushuntirildi.
Shu bilan birga yana bir qator tavsiyalar ham berildi. Aytish lozimki, mazkur seminar ham har tomonlama foydali bo’ldi.